KVĚTEN

DIVADLO 12. 5. 

Dne 12. května jsme navštívili společně s kamarády ze třetí třídy Divadlo Rozmanitostí v Mostě. Představení, které se jmenovalo "Staré pověsti české" nás zaneslo do historie českého národa. A vůbec to nebyla nuda! Představení se nám moc líbilo, protože bylo zábavné a vtipné a něco nového jsme se i naučili.  

INFORMATIKA

   V hodinách informatiky jsme se již seznámili s programováním ve Scratchi a poslední hodinu jsme si zkusili naprogramovat "robota" v programu Mikrobit. Zkusili jsme, za pomocí dvou lektorů, vytvořit tepající srdce. Práce nás moc bavila.

DOMÁCÍ MAZLÍČCI    18. 5. 

   V přírodovědě jsme pracovali s tématem ,,DOMÁCÍ MAZLÍČCI". Paní učitelka nám řekla, že si můžeme přinést jednoho svého mazlíčka do školy, tedy pokud nám to maminky dovolí a zvířátko tím neohrozíme. Nápad se nám líbil a těšili jsme se na čtvrtek. Každý z nás si připravil i referát, ve kterém jsme svého zvířecího miláčka co nejvýstižněji popsali. V daný den bylo u nás ve třídě rušno. Přivítali jsme mezi námi dva pejsky, malou /ale velmi rychlou/ želvičku, morče a králíčka. Referáty se nám povedly na jedničku s hvězdičkou. Byl to velmi pěkný den.

ČESKÝ JAZYK

   Téma podstatná jména jsme již uzavřeli a od května se zabýváme slovesy. Rozeznáme tvar jednoduchý a složený, rozlišíme infinitiv a určujeme osobu, číslo a čas. Času se věnujeme podrobněji a každému zvlášť. Nejtěžší pro nás byl čas minulý. My se nevzdáme a brzy jej zvládneme. Časujeme, tvoříme správné tvary a doplňujeme do vět.

MATEMATIKA

   Zlomky – téma, na které jsme se těšili, ale měli i strach, jak ho zvládneme. Začali jsme pomalu a hravě. Udělali jsme si papírovou pizzu a na ní si prakticky ukazovali poloviny, třetiny, čtvrtiny, osminy a další. Poté jsme se naučili zlomky číst a zapisovat. Následovalo barevné vyznačení části a její zapsání zlomkem. Viděli jsme, že se není čeho bát. Nyní již určujeme část z celku a řešíme slovní úlohy. U úloh se ještě občas zapotíme, ale věříme, že zvládneme i je. 

PŘÍRODOVĚDA  

  V přírodovědě postupně procházíme ekosystémy. V květnu jsme se dostali k lidským obydlím. Zde jsme pobyli skoro celý měsíc. Postupně jsme se seznámili se všemi rostlinami a živočichy, které zde najdeme. Některé chováme a pěstujeme pro užitek, některá pro zábavu či okrasu a řada dalších žije volně v okolí našich příbytků. V rámci této látky jsme uspořádali den s našimi zvířecími mazlíčky. 

OCHUTNÁVKA OVOCE, ZELENINA, MLÉČNÉ VÝROBKY

   V úterý jsme měli možnost ochutnat ze spousty druhů ovoce, zeleniny a mléčných výrobků. Je to díky projektu ,,Ovoce a zelenina do škol" a ,,Mléko do škol". 

ZÁBAVNÉ ODPOLEDNE    30. 5.