PROSINEC

ČERTÍ ŠKOLA   3. 12. 

  V pátek jsme si společně užili čertí školičku. Třída byla plná malých pekelníků a objevili se mezi námi i andílci. Celé dopoledne jsme řešili matematické a češtinářské úkoly od Lucifera. Také se společně vyrábělo z papíru. Vytvořili jsme Mikuláše a čertíka. Čekali jsme, zda nás osobně navštíví Mikuláš, čert a anděl, ale nedorazili. Nechali nám za dveřmi koš s nadílkou a vzkazem. Z pekla přišla zpráva pro některé zlobivce, kteří krom sladkostí obdrželi i pár kousků uhlí. Před námi slíbili, že se polepší a my věříme, že to myslí vážně. Protože všichni pracovali celý den skvěle, odnášeli si všichni krom nadílky i krásné čertovské vysvědčení. 

VÁNOČNÍ DEN     20. 12

   V pondělí jsme společně oslavili Vánoce ve třídě. Tento den jsme se neučili. Celé dopoledne jsme na stanovištích tvořili, vyráběli vánoční dekorace, povídali si o tomto svátku a těšili se na rozbalování dárků, kterých bylo pod naším stromečkem opravdu hodně. Během práce jsme ochutnávali cukroví, vánočku a jiné dobroty, které nám s sebou do školy maminky daly. 

   Někteří z nás nám předvedli krásné hudební vystoupení - Nicolka zahrála na klavír a Luky na akordeon. Zazpívali jsme si koledy a měli i krátký koncert. Oba si zaslouží palec nahoru, jsou to šikulky. Dopoledne nám rychle uteklo. Popřáli jsme si vše nej do nového roku a krásné Vánoce.