PROSINEC

ČERTÍ ŠKOLA   2. 12. 

   V pátek jsme se opět sešli v převlecích, kostýmech. Celý den jsme byli pekelníci a pekelnice. Plnili jsme čertí úkoly z českého jazyka a matematiky. Také jsme tvořili - podařilo se nám vyrobit krásného čerta a Mikuláše z papírových krabic. Práci jsme si zpestřili zpěvem vánočních koled. Bohužel, pro někoho bohudík, k nám do třídy nedorazili praví čerti s Mikulášem. Dostali jsme od nich pouze nadílku a v pondělí dorazil i dopis z pekla. Vzali jsme si jeho obsah k srdci a někteří slíbili, že se polepší. Celé páteční dopoledne se nám moc líbilo. Těšíme se na další podobnou akci. 

ADVENTNÍ DÍLNA   13. 12.

   V úterý odpoledne nás čekala adventní dílna s rodiči. Na úvod jsme si pro ně připravili krátké vánoční vystoupení - pásmo básniček a koled, za které jsme sklidili vřelý potlesk. Poté jsme se pustili do vyrábění. Opět chceme moc poděkovat maminkám a tatínkům, kteří si pro nás i letos připravili úžasné výrobky a občerstvení. Práci jsme si osladili cukrovím a čajem. Během podvečera vládla milá vánoční nálada. Bylo to opět super. 

VÁNOČNÍ TÝDEN 19. - 21. 12. 

   Poslední předvánoční týden byl opravdu velmi zvláštní. V pondělí jsme se díky ledovce nedostali do školní jídelny, což nás nevyvedlo z míry a najedli jsme se ,,improvizovaně,, ve škole. V úterý se situace zhoršila natolik, že většina z nás se díky ledu nedostala do školy vůbec. Na středu jsme se proto moc těšili a doufali, že se počasí konečně umoudří a my se před Vánoci sejdeme všichni. Bohužel, nestalo se tak. Bylo nám to líto, ale přesto jsme si tento den užili. Paní učitelka si pro nás připravila vánoční tvoření - vyrobili jsme si pěknou lucerničku a také jsme řešili vánoční kvíz a šifru. Rozdávání dárečků jsme nechali na první lednový den, aby to nebylo líto našim nepřítomným spolužákům. 

VÁNOČNÍ NADÍLKA

   3. ledna jsme se po vánočních prázdninách sešli všichni ve třídě. Na nic jsme příliš nečekali a pustili se do nadílky. Všechny dárky udělaly obdarovaným velikou radost. Jediný, kdo najde své dárky ještě zabalené, je Tomík, kterého tímto všichni zdravíme do USA.