LEDEN

SNÍH JE PRIMA

Během středečního dopoledne nás překvapila první sněhová nadílka v tomto roce. Všichni jsme z toho měli velkou radost a po odpolední přípravě jsme vyrazili na školni hřiště. Koulování jsme si opravdu užili. Někteří se pustili i do stavění sněhuláka. Několik fotografií opět naleznete na webu školy - fotogalerie. 

PUZZLE

V pátek 20. 1. proběhlo klání ve skládání puzzle. Děti utvořily dvojice a pustily se do práce. Bylo připraveno 15 stanovišť, která se lišila náročností a motivem. Děti během hodiny poskládaly několik obrázků z různých pohádek. Pokud byl obrázek dobře složen, na kartičce závodníka přibylo razítko. V tomto týdnu jsme dětem za jejich snahu rozdali sladké odměny. Více fotek naleznete na stránkách školy - fotogalerie. 

SNĚHU NENÍ NIKDY DOST

Letošní zima je na množství sněhu opravdu štědrá, tak proč toho nevyužít. Pohyb je pro tělo důležitý a nezáleží na prostředí. Proto jsme tělocvičnu vyměnili za kopec, místo cvičebního úboru oblékli teplé zimní oblečení, do ruky vzali boby, saně a hurá na kopec... Více fotek na stránkách školy. 

NÁVŠTĚVA KNIHOVNY 24. 1. 

V úterý jsme se vypravili na návštěvu do Městské knihovny. Pro některé z nás to byla premiéra, jiní knihovnu navštěvují pravidelně. Dozvěděli jsme se, jak se v knihovně chovat, jak zacházet s knížkami a poslechli si pohádku O dvanácti měsíčkách, kterou jsme si i zahráli. Měli jsme možnost prohlédnout si některé knížky a časopisy. Po krátké svačince jsme se přemístili do kinosálu, kde jsme zhlédli pásmo krátkých pohádek. Věřím, že dětem se návštěva líbila a doufám, že knihovna získá nové čtenáře. Fotografie naleznete na stránkách školy.

VAŘÍME  23. 1. 

V pondělí jsme se převlékli do ,,kuchařského" a pustili se do přípravy oběda /buřtguláš/. Čekala nás spousta práce, kterou jsme si spravedlivě rozdělili. Někdo měl na starosti brambory, jiní cibuli, párky atd. Společná práce nás moc bavila. Starší děvčata připravila pro ostatní slavnostně prostřený stůl a my si zopakovali pravidla správného stolování a chování u jídla. Po obědě jsme si ještě dopřáli kousek něčeho sladkého. Matýskova maminka nám upekla a poslala výborné domácí koláčky. Touto cestou jí moc děkujeme a veliké díky posíláme rodičům Verunky Jakubkové, kteří nám poskytli všechny suroviny potřebné k vaření. Fotografie naleznete na webových stránkách školy. 

BESEDA S MĚSTSKOU POLICIÍ 31. 1. 

V úterý dopoledne nás navštívil člen Městské policie, který si pro nás připravil dvě besedy. Pro mladší žáky bylo připraveno povídání na téma ,,CHODEC" a pro starší ,,BEZPEČNÉ CHOVÁNÍ DOMA". Vzhledem k našim každodenním přesunům na oběd si myslím, že bezpečnost na chodníku je pro nás opravdu velmi důležitá. Děti si během besedy některé situace i zahrály a upevnily si tak pravidla bezpečného chování. Touto cestou moc děkujeme za zajímavou a užitečnou besedu. Více fotografií - web školy - fotogalerie. 

ROZDÁVÁNÍ VYSVĚDČENÍ 31. 1.

V září nám tento den připadal daleko v nedohlednu, ale uteklo to jako voda a den D nastal. Pro mnohé z nás, byl dnešek premiérou, neboť naši nejmenší dostali svá první školní vysvědčení. Všichni se na slavnostní rozdávání těšili a byli plni očekávání, jaké známky za svoji půlroční práci obdrží. Myslím, že každý z nich udělal veliký kus práce a své známky si zaslouží. Nové to totiž nebylo jen pro prvňáčky, ale i pro třeťandy, které se musely potýkat se změnou kolektivu, učitele, metod práce a další. Všem gratuluji a doufám, že i na konci roku budou samé spokojené tváře, jako tomu bylo dnes. 

Jediné, co nás trochu mrzelo, je fakt, že někteří naši spolužáci leží doma s chřipkou a nemohli tu být s námi. Tímto jim posíláme moc pozdravů.