DUBEN

NOC S ANDERSENEM    31.3. - 1.4. 

   Ve čtvrtek večer jsme se sešli ve škole. Čekalo nás společné nocování, čtení a pohádková stezka. Noc s Andersenem se letos nesla v duchu oslav výročí významných spisovatelů, ilustrátorů jako byl Josef Lada, Jiří Trnka, Jaroslav Foglar. Nezapomněli jsme ani na dětské časopisy.

  Starší žáci si pro nás připravili úžasnou pohádkovou stezku, kterou jsme si užili a úspěšně splnili všechny pohádkové úkoly. Po náročné cestě jsme se vydatně navečeřeli a pomalu se chystali ke spaní. Před usnutím jsme si přečetli naše vlastní příběhy, na kterých jsme celý týden pracovali. Paní učitelka nám na závěr četla pohádky.

  V pátek ráno jsme se společně nasnídali a pustili se do dopolední práce. Začali jsme vytvářet náš první lapbook, který byl plný pohádkových témat. Práce nám utekla jako voda a moc se nám líbila. Již teď se moc těšíme na příští rok, kdy opět prožijeme zábavnou noc. 

BAREVNÝ TÝDEN  11. - 13. 4. 

   V pondělí 11.4. odstartoval barevný týden ve škole. Letos jsme si zvolili tyto barvy - modrá, šedivá a zelená. Protože se celá akce stala i soutěží tříd, pustili jsme se do toho s vervou. Někteří z nás měli na sobě hoooodně moc barevných kousků. Užili jsme si legraci a získali úžasné první místo.

VELIKONOČNÍ DÍLNA S RODIČI  11. 4. 

   Během barevného týdne nás čekala i velikonoční dílna s rodiči. Na tuto akci jsme se obzvláště těšili, protože vzhledem ke covidu jsme o toto byli ochuzeni v minulých letech. Maminky nás nezklamaly. Připravily si pro nás krásné dekorace. Než jsme na všech pěti stanovištích vyrobili vše, uběhly skoro dvě hodiny. Tvoření nás velmi bavilo a domů jsme si odnesli řadu výrobků. Veliké díky tvořivým maminkám. 

VELIKONOČNÍ STEZKA   13.4.

  Středa byl poslední školní den před prázdninami. Paní učitelka si pro nás připravila velikonoční stezku. Při plnění úkolů jsme se seznámili s velik. tradicemi, symboly a zvyky. Šifru se podařilo rozlousknout všem a čekala nás sladká odměna. 

ČESKÝ JAZYK   OPAKOVÁNÍ

   V českém jazyce stále pracujeme s vyjmenovanými slovy. Práce nás baví, úkoly plníme většinou na výbornou. Protože slov pořád přibývá, je potřeba vše naučené také upevňovat a učivo opakovat. Využíváme různé pracovní aktivity, pracujeme individuálně i ve skupině. 

PRVOUKA   LAPBOOK   LIDSKÉ TĚLO

   V prvouce jsme se skoro měsíc věnovali člověku, lidskému tělu. Pustili jsme do tvoření lapbooku - lidské tělo. Postupně jsme plnili úkoly, kdy jsme např. vystřihovali a následně skládali lidskou kostru, doplňovali části těla, skládali lidské smysly apod. Práce nás opravdu hodně bavila a těšíme se, jaký nový lapbook si pro nás paní učitelka připraví.