PROSINEC

ČERTÍ ŠKOLA   5. 12. 2018

     Už se stalo zvykem, že pátého prosince se naše třída změní v malé peklo, protože toho dne usednou do lavic pouze samí čertíci a čertice. Jinak tomu nebylo ani letos. Během dopoledne se opakovalo a upevňovalo formou pekelných úkolů z matematiky a českého jazyka. Kolem svačinky jsme začali být trošku nervózní a netrpěliví. Dorazí k nám opět Mikuláš s čertem?! Byli jsme všichni celý rok hodní?! 

    Úderem půl jedenácté to vypuklo ... nejprve se objevil čert a za ním Mikuláš. A jak se ukázalo, věděli o všech našich hříších, ale i o našich úspěších. Hřísníci čertovi slíbili, že se určitě polepší. Všichni jsme jim zazpívali koledy a za odměnu dostali malou nadílku. Pak se opravdu všem ulevilo a pustili jsme se do výroby papírového čerta. Celý náš čertí den si můžete prohlédnout ve fotogalerii třídy. 

TŘETÍ ROČNÍK 

  Od prosince se v českém jazyce věnujeme vyjmenovaným slovům. Je to pro nás nová látka, která nepatří k jednoduchému učivu. Trénujeme, procvičujeme velmi intenzivně. V matematice si stále upevňujeme malou násobilkou. Hrajeme různé hry, řešíme zajímavé úkoly a také tvoříme slovní úlohy pro spolužáky. V prvouce třídíme přírodniny na živé a neživé. K daným přírodninám přiřazujeme suroviny a výrobky. Vždy se snažíme vše upevňovat hravou formou, což nás velmi baví. Foto - fotogalerie třídy. 

PÁTÝ ROČNÍK 

   Hodně opakování a upevňování čekalo i na slečny v páté třídě. Shodou okolností také ony trénovaly vyjmenovaná slova. V matematice se pořád pohybujeme v oboru čísel nad milion, kde se procvičují všechny početní operace. Hravá forma je oblíbená v každém ročníku. Při práci využíváme počítače, na kterých se vyhledávají klíčové informace, nebo se opakuje a trénuje dané učivo. Foto - fotogalerie třídy. 


ADVENTNÍ DÍLNA, BESÍDKA     18. 12. 

   V úterý 18. 12. proběhla adventní dílna. V úvodu jsme rodiče překvapili malou vánoční besídkou, kterou jsme si pro ně připravili. Zazpívaly se koledy, recitovaly básničky a poté se začalo tvořit. Kdo pilně pracoval, odnesl si několik krásných výrobků - svícen, ozdoby na stromeček, lucerničku.

  Opět chci moc poděkovat za úžasnou atmosféru, pomoc s přípravou stanovišť a spolupráci rodičů. Jsem moc ráda, že se nám podařilo v tom předvánočním čase na chvíli zastavit a užít si společné tvoření a povídání. Foto - fotogalerie třídy. 

AIR - HOCKEY     TŘÍDNÍ TURNAJ  19. 12.

  Ve středu se uskutečnil již druhý ročník třídního turnaje v AIR HOCKEYI. Všechny moc chválím za skvělé sportovní výkony a bojovnost. Na stupně vítězů vystoupal Sláveček (3. místo), Darinka (2. místo) a Vája Č.. (1. místo) - velká gratulace. Moc děkujeme Kubovi Hasilovi, který celý turnaj pro děti připravil. Foto - fotogalerie třídy. 

VÁNOČNÍ TĚŠENÍ, NADÍLKA    20. 12. 

      Vánoce, Vánoce přicházejí...poslední školní den jsme je oslavili společně. Ráno jsme se sešli u nás ve třídě a zazpívali si koledy. Uvařili jsme si čaj a dali se do tvoření. Z přinesených větviček a ozdob jsme vytvořili krásné dekorace na stůl. Při práci jsme si povídali o tradicích, zvycích a historii Vánoc. Po svačince jsme se pustili do nadělování. Ježíšek byl na nás opět velmi hodný, protože nám nadělil nové lego a balanční desku. Pod stromečkem byla velká hromada dárečků. Verunka A. si dokonce připravila malý dárek pro každého, za což jí moc děkujeme. Foto - fotogalerie třídy. 

BRUSLENÍ   21 .12.

      I v letošním roce jsme využili nabídku venkovního kluziště a poslední den školy jsme si společně zabruslili. Na ledě byli dospěláci i děti. Všichni si to moc užili a to je hlavní. Děkuji touto cestou rodičům, kteří s námi mohli strávit celé dopoledne. Těšíme se na další bruslení, které proběhne v pondělí 28. 1. 2019. Foto - fotogalerie školy.