DUBEN

BAREVNÝ TÝDEN 3. - 5. 4.

   Týden před Velikonocemi se opět nesl v duchu velikonočních barev. Pondělí bylo modré, úterý šedivé a místo Škaredé středy jsme zvolili zelenou středu.. Všichni se do této akce zapojili velmi aktivně a patří jim veliká pochvala. 

VELIKONOČNÍ ÚKOLY  5. 4. 

  Poslední den před prázdninami si pro nás paní učitelka připravila zábavné dopoledne. Řešili jsme velikonoční slovní úlohy a také detektivní úkol. Detektivní pátraní ,,Kdo snědl velikonočního beránka?" nás velmi bavilo. Nakonec jsme všichni odhalili pachatele, popřáli si krásné Velikonoce a rozešli se domů. 


VLASTIVĚDA 

 V naší historii jsme se z pravěku posunuli k Přemyslovcům. Nejprve jsme se seznámili s knížaty. O svatém Václavu jsme již poznatky měli, protože jsme v září na toto téma tvořili lapbook. Ostatní jména a fakta pro nás byla novinka. Práce nás bavila. Pro závěrečné opakování si pro nás paní učitelka připravila práci ve dvojicích, na stanovištích. Některé úkoly bylo opravdu těžké rozlousknout, ale vše se nakonec zvládlo na výbornou. 


DEN ZEMĚ       ČARODĚJNICE

  V pátek 28. 4. na nás čekala dvě témata, kterým jsme se chtěli věnovat. Prvním byl ,,DEN ZEMĚ"  kde jsme si nejprve povídali, kdy je datum tohoto celosvětového svátku, proč jej slavíme. Hovořili jsme o ochraně přírody, vztahu člověka k přírodě a pod. Poté nás čekala úniková hra vztahující se k tomuto svátku. Z tajuplného ostrova se podařilo uniknout všem. 

  Druhým tématem byly ,,ČARODĚJNICE" - kde jsme si prošli stezku, na které nás čekaly logické, češtinářské a matematické úkoly. 

   

ANGLICKÝ JAZYK

  V hodinách anglického jazyka jsme se seznámili se slovní zásobou - MĚSTO. V závěru kapitoly jsme si vytvořili ve skupinkách vlastní městečko. Jsme šikulky.