LISTOPAD 

KERAMICKÁ DÍLNA  1. 11.

   Ve středu jsme poprvé navštívili keramickou dílnu ve středisku. Moc jsme se na tuto návštěvu těšili. Někteří z nás pracovali s keramickou hlínou poprvé. Práce nás bavila a šla nám od ruky. Těšíme se, až budou naše keramické výrobky zcela hotové. 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ   9. 11. 

  Ve čtvrtek zůstaly naše dveře otevřené pro zájemce, kteří s námi chtěli prožít jedno školní dopoledne. Všem děkujeme za návštěvu a věříme, že se jim u nás líbilo. 

ANGLICKÝ JAZYK 

   V hodinách Aj aktivně pracujeme s digitálními technologiemi - tablety i s interaktivní tabulí. Dnes tj. 16. 11. jsme psali online test v aplikaci wocabee. Doma v této aplikaci opakujeme a upevňujeme slovní zásobu daných lekcí. Na procvičení a naučení se nové látky máme vždy minimálně jeden týden a v této době si doma plníme žádaný balíček. Při online testu okamžitě vidíme vyhodnocení i s procenty úspěšnosti. 

   Aplikace je koncipována zábavnou formou a pomáhá v učení i slabším angličtinářům. Účastníme se také různých soutěží v této aplikaci. Naposledy jsme získali úžasné 4. místo - jazykový wocabee šampionát 2023. 


INFORMATIKA

   Vyrábíme kartičky na informatiku s bee boty, kdy dáváme povel, kam se postavit na začátku, postup programování, kam dojedeš. Stejné kartičky s úkoly si pro nás připravili i čtvrťáci. Jak je vidět, práce nás velmi baví. 

VÝTVARNÁ VÝCHOVA

   Během hodin výtvarné výchovy jsme vytvořili první zimní obrázek. Práce se nám velmi vydařila a zapojili jsme se tímto do výzdoby naší školy. 

VESMÍRNÝ LAPBOOK 

    Celý listopad jsme se věnovali látce, na kterou jsme se hodně těšili - VESMÍR. Zhlédli jsme několik zajímavých videí, pracovali s informacemi v naučných textech, a vrcholem byla tvorba našeho ,,VESMÍRNÉHO LAPBOOKU". Zde jsme si upevnili poznatky o Slunci, planetách, Měsíci, Zemi a další. Na závěr jsme si zahráli i vesmírné ,,RISKUJ". Bylo to zajímavé a hravé opakování.   

ČESKÝ JAZYK 

   Předpony, předložky a pořád dokola. V listopadu jsme se pořádně zapotili. Tato kapitola je opravdu obtížná a dost nás potrápila.  Budeme se těmto jevům i nadále věnovat, hodně trénovat a věříme, že to zvládneme. Dle slov paní učitelky nás od půlky prosince čeká již jednodušší učivo. Tak snad to nejhorší máme za sebou. 

LISTOPADOVÍ OSLAVENCI

   V listopadu oslavili své narozeniny 4 naši spolužáci - Jára, Přéma, Honza a Adam. Všem jsme popřáli vše nejlepší a společně si to užili. Moc děkujeme za skvělé pohoštění.