KVĚTEN

JMENINY 5. 5. 

V pátek 5. 5. oslavila své jmeniny Claudinka. Popřáli jsme jí vše nejlepší a dostali sladkou odměnu. 


OPAKUJEME

Protože opakování je matka moudrosti, dodržujeme tuto zásadu velmi často. Tentokrát si nejmenší hravou formou upevňovali své znalosti z kapitoly čas /roční období, měsíce, dny v týdnu/ a ti starší si hráli s vyjmenovanými slovy. Více fotografií naleznete ve fotogalerii třídy. 

ZÁBAVNÉ ODPOLEDNE 10. 5.

Na středeční odpoledne jsme si pro rodiče, děti a naše budoucí prvňáčky připravili zábavné odpoledne na zahradě školy. Děti jsme rozdělili do barevných družstev, předali první indicie a honba za ukrytým pokladem odstartovala. Pokud družstvo našlo všechny indicie, splnilo úkoly a správně rozluštilo šifru, nalezli malí pátrači, co hledali. Někomu to trvalo déle, jiným chvíli, ale nakonec byli úspěšní všichni. Společně se podělili o sladkou odměnu, která se ukrývala ve starém hrnci. Rodiče mezitím opékali buřtíky, na kterých jsme si poté pochutnali. Doufáme, že se všichni pobavili a načerpali trochu energie ze sluníčka, protože nám v tento den přálo i počasí. Byli jsme moc rádi, že se akce zúčastnili i naši budoucí prvňáčkové a my jsme tak měli možnost, lépe se s nimi poznat a vtáhnout je tak pomalu do našeho školního dění. Fotografie naleznete na stránkách třídy a ve větším množství i na stránkách školy. 

NAROZENINY 12. 5.

 I druhý pátek v měsíci květnu byl ve znamení oslav. 12. 5. oslavila svoje narozeniny naše spolužačka Vája. Popřáli jsme jí všechno nejlepší a opět jsme si to pořádně užili. 

PLANETÁRIUM, AQUADROM

V úterý 16. 5. jsme poprvé společně navštívili planetárium v Mostě. Nejdříve jsme si vysvětlili rozdíl mezi planetáriem a hvězdárnou a potom jsme se vydali  na toulku noční oblohou. Viděli jsme hvězdná seskupení, souhvězdí, Měsíc, kometu i planety viditelné pouhým okem. Na závěr jsme vzlétli od planetária až na oběžnou dráhu Země. Návštěva se všem moc líbila a těšíme se na naše další setkání s vesmírem.

Protože jsme měli v tento den velmi nabitý program, rychle jsme se nasvačili a vyrazili do Aquadromu. Zde jsme si hodinu užívali vodních radovánek. A nutno dodat, že hodina utekla všem jako voda. 

Více fotografií naleznete na stránkách třídy - fotogalerie.

PRACOVNÍ ČINNOSTI

Při pracovních činnostech jsme se pustili do práce s drobným materiálem a také do vaření. Třeťandy nám připravily zdravou a velmi chutnou svačinu v podobě mrkvového salátu, na kterém jsme si všichni pochutnali. Čtvrťáci vytvořili krásné obrázky z luštěnin. Více fotografií naleznete na stránkách školy - fotogalerie. Obě skupinky musím moc a moc pochválit.

VÝTVARNÁ VÝCHOVA  1. a 2. ročník

S našimi nejmenšími jsme při hodině výtvarné výchovy pracovali s netradičním materiálem. Použili jsme korkové zátky a bublinkavou fólii. Dětem se práce moc líbila. Malou ukázku najdete ve fotogalerii školy i třídy.