ŘÍJEN

ČESKÝ JAZYK  

 Během měsíce jsme se naučili dost písmenek a proto již nyní, na začátku října, umíme číst krátká slova a věty. Čtení nás moc baví. S písmenky, se slovy si rádi hrajeme. Písmenka si píšeme prstem na záda, na tabulku, do pomocníčku...Slovíčka přiřazujeme k obrázkům, hrajeme domino, taktéž zapisujeme a hlavně tedy čteme. Foto - fotogalerie třídy.    

MATEMATIKA

 V matematice jsme otevřeli téma porovnávání. Porovnáváme rádi a jde nám to od ruky. Doplňování znamének umíme všichni na jedničku. Jedničku jsme se také naučili psát. V příštím týdnu nás čeká sčítání a číslice 2. Už se moc těšíme. Foto - fotogalerie třídy. 

UVOLŇOVACÍ CVIKY

  Pro psaní je důležitá správně připravená, uvolněná ručička. Proto se tomuto věnujeme od samého začátku školního roku. Hrajeme si s klubíčky, trháme, lepíme, stříháme, muchláme...a také trénujeme uvolňovací cviky z písanky. Vždy k tomu používáme velký formát a poté přecházíme na plnění v sešitě. Foto - fotogalerie třídy. 

POSKYTUJEME ROZHOVOR - ŠKOLNÍ ČASOPIS  

  V loňském školním roce založili naši nejstarší spolužáci školní časopis OPTIMÁČEK. Každý měsíc tvoří a píší zprávičky o dění u nás ve škole. Protože se blíží vydání letošního prvního čísla, mají nyní plné ruce práce. V pátek 11. 10. s námi udělali rozhovor. Nás to ohromně potěšilo a bavilo. Dostali jsme spoustu zajímavých otázek, na které jsme rádi odpověděli. Moc se těšíme, až bude časopis hotový. Foto - fotogalerie třídy. 

PRVOUKA   OVOCE A ZELENINA

  V říjnu jsme se začali povídat o podzimu. Určovali jsme znaky podzimu, jmenovali podzimní aktivity, popisovali počasí a otevřeli jsme i kapitolu ovoce a zelenina. Z domova jsme si přinesli na ukázku několik kousků ovoce a zeleniny. Nejprve jsme si vše prohlédli, pojmenovávali a třídili. Později jsme si udělali ochutnávku. S plnými bříšky nám pak šla práce pěkně od ruky. Foto - fotogalerie třídy. 

ČESKÝ JAZYK  II. 

     Každý týden přidáváme další a další nová písmena. Umíme již číst spoustu slov. Díky tomu si již troufneme i na křížovky, osmisměrky apod. Rádi plníme úkoly zaměřené na čtení s porozuměním. Hledáme obrázky k větám, vybíráme správná slova, která vystřihujeme, lepíme, doplňujeme a ještě mnohem víc. Práce nás stále baví a máme radost, kolik toho již dokážeme přečíst. Foto - fotogalerie třídy. 

MATEMATIKA  II.

  Od porovnávání čísel jsme se posunuli ke sčítání. Sice se stále pohybujeme v oboru čísel 0 - 5, ale i tak je to pro nás nové a zajímavé učivo. Aby nám počítání šlo na jedničku, zařazujeme do hodin hodně her. Důležité je, aby nás matematika stále bavila a netrápila nás. Foto - fotogalerie třídy. 

ŘÍJNOVÍ OSLAVENCI

 I v říjnu se u nás slavilo. V tomto měsíci se narodily dvě naše spolužačky. Oběma jsme popřáli vše nejlepší, hodně štěstí a zdraví. Oslava se  nám velmi líbila a my děkujeme za úžasné pohoštění. Foto - fotogalerie třídy. 

HALLOWEEN   31. 10. 2019

 Ve čtvrtek se naše třída proměnila v čarodějnickou a strašidelnou dílnu. Pro malé čarodějnice, strašidla a duchy jsem připravila spoustu práce. Vysvětlili jsme si, proč a kde se slaví svátek Halloween. Také jsme si vyprávěli o Památce zesnulých (Dušičky), který se dodržuje v naší zemi. Během dopoledne jsme vystřídali různé formy práce. Věnovali jsme se učení - halloweenský český jazyk a matematika šla všem maskám na jedničku. Vyzkoušeli jsme si  několik halloweenských her a soutěží. Středisko volného času, konkrétně pan Jakub Hasil si pro nás připravil halloweenský třídní turnaj v air hockeyi. Myslím, že jsme si tento den všichni opravdu moc užili a již teď se těšíme na příští strašidelnou školičku. Posíláme veliké díky maminkám za úžasné pohoštění a výzdobu. Foto - fotogalerie třídy. A jedničku s hvězdičkou si zaslouží každá maska.