PROSINEC

ČERTÍ ŠKOLA   5. 12. 

     Ve čtvrtek se naše škola proměnila v peklo. Ve třídě byli malí čertíci, milé čertice a naštěstí i andílci. Od rána jsme řešili pekelně těžké čertí úkoly z matematiky a českého jazyka. Také jsme si vyrobili malého papírového čertíka. Při práci jsme si zpívali vánoční písně a koledy. Celé dopoledne jsme však úzkostlivě hlídali dveře, zda se v nich objeví čert a Mikuláš. Těsně před obědem se objevili. Jak jsme zjistili, v pekle o nás ví úplně všechno. Zlobivci museli slíbit, že se opravdu polepší. Zazpívali jsme jim koledu a potom jsme dostali malou sladkou nadílku. Byl to fajn den. A odpoledne nás ještě čekala Mikulášská tramvaj. Foto - fotogalerie třídy. 

ČERTÍK  HOPSÍK    6. 12. 

     V pátek ráno nás čekalo veliké překvapení. Zavítal k nám na návštěvu Hopsík se svým čertím vystoupením. Všichni jsme si to parádně užili. Po vystoupení jsme se pustili do úžasných muffinů. Za vše moc děkujeme mamince Nikolky. Foto - fotogalerie třídy. 

BRUSLENÍ     17. 12 

    Jak se již stalo zvykem, využíváme každý rok nabídku veřejného bruslení. V úterý jsme tedy vyrazili na veřejné kluziště u magistrátu. Na ledě jsme strávili dvě hodiny, které jsme si pořádně užili. Někteří z nás stáli na bruslích poprvé, ale i přes počáteční nejistotu a strach, zažili všichni nakonec na ledě spoustu zábavy. Touto cestou chci moc poděkovat rodičům za aktivní spolupráci a dětem posílám velikou pochvalu za sportovní výkony. Foto - fotogalerie třídy. 

POHÁDKA O ŘEPĚ

   Při hodině českého jazyka jsme narazili na pohádku O veliké řepě. Převyprávěli jsme si ji a pustili se do její dramatizace. Všem se divadelní role ve škole velmi zdařila a práce nás velmi bavila. Foto - fotogalerie třídy. 

ADVENTNÍ DÍLNA S BESÍDKOU 18. 12. 2019

    V posledním školním týdnu na nás čekala spousta novinek. První z nich bylo naše stěhování do nové třídy, na které jsme dlouho čekali. Dle ohlasů se nám všem moc líbí. V úterý odpoledne jsme si pro rodiče připravili krátkou vánoční besídku, která odstartovala adventní dílnu s rodiči. Díky našim maminkám jsme si mohli na 6 stanovištích vyrobit krásné vánoční dekorace. Práci jsme si zpestřili pitím čaje a ochutnáváním cukroví. Dvě hodiny utekly jako voda a my si na konci odnášeli domů opravdu hodně výrobků. Děkujeme všem maminkám za jejich práci, pomoc, spolupráci. Těšíme se na jaro, kdy proběhne velikonoční tvořivá dílna. Foto - fotogalerie třídy. 

VÁNOČNÍ TĚŠENÍ  20. 12. 2019

    Dlouho očekávaný den nastal. V pátek jsme si do školy vzali pouze to nejnutnější a s nedočkavostí jsme se již od samého rána nemohli dočkat rozdávání dárků. Nejprve se celá škola sešla na chodbě u vánočního stromku, kde jsme si společně zazpívali koledy a my jsme ostatním spolužákům předvedli naši malou vánoční besídku. Poté jsme se ve třídě pustili do dalšího tvoření - nazdobili jsme si perníčky a vyrobili lucerničky. Povídali jsme si o tradicích, historii Vánoc, o tom, jak se tyto svátky slaví i v jiných zemích a v praxi vyzkoušeli některé zvyky (např. pouštění lodiček). A pak, pak už nám nic nebránilo v nadělování. Všichni měli z dárečků velikou radost. Na závěr jsme si připili, popřáli si krásné, pohodové a šťastné Vánoce a také hodně štěstí a zdraví v novém roce. Foto - fotogalerie třídy.