ŘÍJEN

VE DVOU (VE TŘECH) SE TO LÉPE TÁHNE

   V prvním říjnovém týdnu jsme často pracovali ve dvojicích či trojicích. Trénovali a upevňovali jsme tak nové i staré učivo. Máme k dispozici řadu pomůcek, her z českého jazyka i matematiky, tak proč toho nevyužít. Rozvíjíme tímto i spolupráci a komunikaci ve skupině. Fotografie - fotogalerie třídy. 

TO ZVLÁDNU SÁM

  Na začátku října jsme také pracovali samostatně. Mladší školáci si tímto způsobem hráli s měkkými a tvrdými slabikami. Starší školačky třídily kartičky s kořenem slov, tvary slov a slovy příbuznými. Práce nám jde stále od ruky a většinou s úsměvem. Fotografie - fotogalerie třídy. 

NIKOHO SE NEBOJÍME, MY SE SKVĚLE UBRÁNÍME...

     V letošním školním roce jsme zařadili do hodin tělesné výchovy 4. - 6. ročníku kurzy sebeobrany. Děkujeme tímto strážníkům Městské policie Most, kteří k nám každý čtvrtek dochází a vedou výcvik. Žákům se výuka velmi líbí a dělají velké pokroky. Foto - fatogalerie třídy.

MILION JE PRO NÁS MÁLO

     V matematice (5. ročník) jsme začali pracovat s čísly nad milion. Porovnávali jsme, psali rozvinutý zápis, zaokrouhlovali. Velkých čísel se nemusíme bát, šlo nám to skvěle. Foto - fotogalerie třídy.

PROJEKT  100 LET  ČESKÉ REPUBLIKY

     V letošním roce slaví naše republika 100. výročí svého založení. Na pátek 26. 10. jsme proto pro děti připravili projektový den, který nás vrátil do období uplynulých sta let. Žáci si zasportovali, poznali významné české sportovce, ochutnali tradiční české pokrmy, pracovali se státními symboly, seznámili se slavnými Čechy, porovnávali dnešní moderní výrobky s historickými a další. Všichni dostali pamětní knížku, která jim bude připomínat to nejdůležitější ze sta let, které naše republika prožila.Foto - fotogalerie školy.

HALLOWEEN  31. 10. 2018

    Ve středu 31. 10. se naše škola proměnila v čarovné místo plné duchů a pohádkových postav. Prožili jsme strašidelné dopoledne plné zábavného učení, soutěžení a tvoření. Práci jsme si osladili úžasnými muffiny, které pro nás připravila maminka Danečka a my jí tímto velmi děkujeme. Jak moc nám to všem slušelo, uvidíte v naší fotogalerii.