ŘÍJEN

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ   4. 10.  2017

Ve středu proběhl na naší škole ,,DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ". Byli jsme moc rádi, že se na nás přišli podívat rodiče, prarodiče i budoucí prvňáčci. Během dne jsme vystřídali spoustu aktivit. Druháci trénovali řazení slov dle abecedy, pracovali s pohádkovou osnovou, upevňovali odčítání s přechodem desítky. Čtvrťandy opakovaly vyjmenovaná slova, násobilku a v anglickém jazyce sloveso ,,can", ,,can't". Ještě jednou děkujeme všem za návštěvu. Fotografie naleznete ve fotogalerii třídy. 

NAROZENINY  6. 10. 2017

V pátek 6. 10. oslavila své ,,kulatiny" naše Verunka J. Připravila si pro nás úžasné občerstvení. Všichni jsme jí popřáli k jejím desátým narozeninám vše nejlepší a moc jí za vše děkujeme. Více fotek naleznete ve fotogalerii naší třídy. 

ZLATÝ OŘÍŠEK - CLAUDIE    6. 10. 2017

V pátek 6. 10. se konalo v Ústí nad Labem krajské kolo soutěže ZLATÝ OŘÍŠEK - ÚSTECKÝ KRAJ. Tato soutěž má za cíl najít a podpořit dětský talent. Je nám velikou ctí, že se tohoto kola zúčastnila naše Claudie. Předvedla skvělý pěvecký výkon a právem si zaslouží postup do celostátního kola, které se uskuteční 3. 12. 2017 v Brně. Moc jí držíme palce a přejeme úspěch. Několik fotografií naleznete ve fotogalerii třídy. 

ČTVRTÁ TŘÍDA 

 Během měsíce října jsme pracovali na několika projektech. V rámci přírodovědy jsme odstartovali pokus s klíčením fazolí, který se nám povedl do úspěšného konce. V současné době již máme krásné rostlinky fazolí v květníkách na okně. V anglickém jazyce jsme se intenzivně věnovali tématu ,,My house, my flat", které jsme ukončili vytvořením kresleného plánku. V hodinách matematiky jsme pokročili ve světě čísel až na desetitisíce. A o přestávkách se taky nenudíme. Více fotografií naleznete ve fotogalerii třídy.   


DRUHÁCI

Druhá třída se nenechala zahanbit a také pilně pracovala. Druháci se v prvouce seznamovali s listnatými a jehličnatými stromy, sbírali lesní plody. V českém jazyce jsme si již podruhé hráli s pohádkovou obrázkovou osnovou (O Budulínkovi). Při hodinách hudební výchovy jsme zpívali a tančili. Krásné práce vytvořené v hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností jsou k vidění ve fotogalerii školy. Ostatní fotky naleznete na našich třídních stránkách. STRAŠIDELNÁ ŠKOLIČKA   31. 10. 2017

V úterý se naše třída proměnila v čarodějnickou a strašidelnou dílnu. Pro malé čarodějnice, strašidla a duchy jsem připravila spoustu práce. Vysvětlili jsme si, proč a kde se slaví svátek Halloween. Také jsme si vyprávěli o Památce zesnulých (Dušičky), který se dodržuje v naší zemi. Během dopoledne jsme vystřídali různé formy práce. Z barevného papíru jsme vyrobili dýni, ze zavařovací sklenice a obvazu lucernu - mumie, nesmělo chybět ani strašidelné učení a také soutěže a sport. Všechny děti moc chválím za krásné masky, ale hlavně za aktivitu a skvělé výsledky. Fotografie naleznete na stránkách třídy - fotogalerie.