ÚNOR

NAROZENINY   

  1. února oslavila své deváté narozeniny naše spolužačka Nikolka. Připravila si pro nás skvělé pohoštění, za které velmi děkujeme. My jsme Nikolce popřáli vše nejlepší a společně to oslavili. 

PRVOUKA    MĚŘENÍ

  V prvouce jsme se velmi dlouho věnovali praktické části. Postupně jsme se seznamovali s veličinami a jejich jednotkami. Pracovali jsme s různými měřidly a práce nás moc bavila. Nejdříve jsme se pustili do měření délky, kde se měřilo vše, co nám přišlo pod ruku. Poté nás čekalo vážení. Zde se nám nejvíce líbila práce s kuchyňskou váhou. Následoval objem, čas a teplota. Jak nám to šlo, uvidíte na fotkách ve fotogalerii. 

MATEMATIKA     POČÍTÁME DO 1000

   Matematika nás stále hodně baví. Na novou kapitolu - čísla do 1000, jsme se dlouho těšili. Nejprve byl trénink jejich čtení, zápis a poté se začalo porovnávat a pracovat s číselnou osou. Bylo u toho i hodně legrace. Brzy začneme v tomto oboru čísel sčítat a odčítat. 


PRVOUKA     ŽIVÁ PŘÍRODA

  Před jarními prázdninami jsme začali téma - živá příroda. Pracovali jsme společně, ve dvojici i individuálně. Snažili jsme se charakterizovat společné znaky všech živých organismů. Dalo nám to zabrat, ale povedlo se. Následně jsme třídili všechny živé organismy do třech skupin. I tento úkol jsme zvládli na jedničku. V březnu otevřeme kapitolu - živočichové.