ČERVEN

MATEMATIKA

 V matematice se nyní hodně věnujeme geometrii. Trénujeme rýsování úseček, porovnáváme je, vyznačujeme, měříme. Také se opakovala tělesa, útvary a nově se probíralo téma -  mnohoúhelníky. Ty jsme si prakticky vyzkoušeli s pomocí modelíny a špejlí. Práce nás velmi bavila. 

DEN DĚTÍ 

  Na tento den jsme se my děti  hodně těšily. Paní učitelka nám prozradila, že na nás bude čekat překvapení. A opravdu. V úterý jsme se vůbec neučily a celý den jsme strávily na zahradě a hřišti, kde na nás čekalo celkem 21 zajímavých stanovišť. Na každém stanovišti nám naši starší spolužáci (páťaci) předvedli, co máme dělat a my se pustily do zábavy. Netradiční sportovní dopoledne uteklo jako voda. Každý z nás se bavil a získal spoustu sladkých odměn. 

PROCHÁZKA     RESSL     15. 6.

  V úterý jsme se učili v přírodě. Společně s prvňáčky jsme se vydali pěší turistikou poznávat přírodu v našem městě. Cílem našeho výletu byl Ressl. Po necelé hodině jsme dorazili k cíli. Zde jsme se nasvačili, trochu odpočinuli a poté nás čekala pohádková stezka s úkoly. Ověřili jsme si, že čtení s porozuměním je důležité. Vzájemně jsme si pomáhali a stezku jsme úspěšně zvládli. Cesta nazpátek již ubíhala mnohem rychleji. Možná to bylo i tím, že jsme šli po rovince nebo z kopce. Po návratu nás čekal oběd a Klubík. 

TVOŘÍME

   V hodinách pracovních činností a výtvarné výchovy nyní tvoříme dekorace, které paní učitelka během letních prázdnin použije na novou výzdobu naší třídy. Posledním výrobkem bylo sluníčko z papírového tácku, kterému jsme pomocí obtisků našich rukou udělali krásné paprsky. Práce se nám moc líbila. Malovat si na tělo bylo opravdu prima. 

ÚTERÝ  22. 6. 

   Na úterý jsme se všichni strašně těšili. Čekal nás náš první třídní výlet. Bohužel počasí nám naše plány zcela změnilo. Díky dešti jsme zůstali doma. Byli jsme hodně smutní. Paní učitelka nám slíbila, že ve čtvrtek do Lesoparku pojedeme. Tak nám držte palce, ať se počasí umoudří. Nakonec se nám ale úterní dopoledne líbilo. Všichni jsme si hráli. Bavil nás Logik, Kloboučku, hop!, Auto Evropa, puzzle, kostky a další. 

JUNGLE ARENA    23. 6. 

   Středeční dopoledne jsme strávili v Jungle Areně. Bylo to super dopoledne. Užili jsme si všechny atrakce. Dobrou náladu nám nezkazil ani déšť při zpáteční cestě do školy. 

LESOPARK CHOMUTOV    24. 6. 

   Povedlo se!!! Ve čtvrtek nám vše vyšlo a my si užili krásný výlet. Ráno jsme se sešli na nádraží a přesně v 8:00 hod. jsme vyjeli. Pro některé z nás byla jízda vlakem premiéra, kterou si náramně užívali. Před vstupem do lesoparku jsme se pořádně nasvačili a načerpali nové síly. Během dopoledne jsme viděli rosomáky, papoušky, kozy, opice, hady a mnoho dalších zvířat. Udělali jsme několik občerstvovacích přestávek, kdy jsme si užili i mnoho atrakcí - prolézačky, sítě, klouzačky apod. Protože v tento den slavil svůj svátek náš spolužák Honzík, popřáli jsme mu vše nejlepší. Honzík nás pozval na nanuky, ze které mu moc děkujeme. Jediné, co jsme již nestačili, byl nákup v obchůdku se suvenýry. Ale moc dlouho jsme smutní nebyli. Těšili jsme se na zpáteční jízdu vlakem a na další akce, které nás ještě do konce školního roku čekají. 


FUNPARK    25. 6. 

   V pátek jsme navštívili 3D bludiště v Mostě, které je navrženo jako třípatrové. Nalezli jsme zde velké množství lanových překážek, přestupových domečků a další atrakce. Na 26 m vysokou vyhlídkovou věž jsme nevylezli, ale i tak jsme si tu užili spoustu zábavy. 


NAROZENINY

   V červnu a v červenci slaví své narozeniny naše dvě spolužačky. Protože se během prázdnin neuvidíme, spojily se obě oslavy v jednu. Oslavenkyním jsme popřáli vše nejlepší a užili si společně super pohoštění, za které moc děkujeme. 

VYSVĚDČENÍ     30. 6. 

   Ve středu jsme se společně rozloučili se školním rokem 2020/21, který byl pro nás všechny opět velmi náročný. Myslím, že jsme jej společně zvládli na výbornou a všichni si zasloužíme obrovskou pochvalu. Než jsme se rozešli na letní prázdniny, rozdali jsme si vysvědčení, vyhodnotili třídní soutěže a popřáli krásné, pohodové léto. Odpočinek si zasloužíme. V září se těšíme na nový start.