LEDEN

ZÁBAVNÁ LOGIKA - DESKOVÉ HRY

  Od září navštěvovaly děti každou středu kroužek deskových her. Měly zde možnost zahrát si spoustu zajímavých a zábavných her, které rozvíjí matematické představy, paměť, logiku a další. Myslím, že si to děti vždy pořádně užily a zažily zde hodně legrace a zábavy. Ve fotogalerii třídy naleznete několik fotografií. 

PRVOUKA      

   Čas - to je téma, které jsme v prvouce otevřeli v lednu. Začali jsme pracovat s dny v týdnu, poté jsme trénovali vše o ročních obdobích a nyní se učíme měsíce. Snažíme se je všechny správně seřadit, vyjmenovat a očíslovat. Pracujeme ve dvojicích, společně i samostatně. Využíváme např. staré kalendáře, obrázky, kartičky a mnohé další pomůcky. Práce nás baví a jde nám od ruky. Brzy začneme určovat hodiny. Tak nám držte palce, ať to zvládneme. Foto - fotogalerie třídy.

MATEMATIKA 

   V matematice jsme se na číselné ose posunuli blíže k číslu deset. Umíme již sčítat a odčítat do 7, máme za sebou nácvik číslice 8. Nově řešíme matematické pyramidy, řetězy, sestavujeme čtveřice příkladů, pracujeme s dominovými kartami a další. Stále trénujeme slovní úlohy, kde nás již brzy čeká nácvik psaní odpovědí. Foto - fotogalerie třídy.

ČESKÝ JAZYK   

   V českém jazyce jsme udělali veliký posun. Nyní se již seznamujeme s malou tiskací abecedou a začínáme psát psacím písmem. Stále trénujeme hláskování, čtení, hraní se slovy a další. Při hodinách hrajeme hry, řešíme pracovní listy, čteme krátké pohádky...Děláme tedy různé aktivity a naše práce je vždy řádně odměněna - smajlík, jednička... Foto - fotogalerie třídy.