ÚNOR

HUDEBNÍ VÝCHOVA 1. 2.

 Hudební výchova není jenom o zpěvu, ale patří sem i hudební nauka. Dnes jsme se zábavnou formou seznámili s hudebními nástroji. Děti pracovaly s kartičkami, na kterých byly obrázky vybraných nástrojů a nejprve se snažily pojmenovat jich co nejvíce. Po splnění úkolu následovala kontrola dle dalších kartiček, na kterých již byly správné názvy. Musím říci, že všem skupinám se práce povedla. Za odměnu si pak děti zahrály s kartičkami pexeso. Více fotografií - fotogalerie školy.

JMENINY

V úterý 7. 2. oslavily své jmeniny naše dvě Verunky. Ta menší nám připravila skvělé pohoštění, na kterém jsme si moc pochutnali. Oběma přejeme vše nejlepší a děkujeme. Několik fotografii naleznete na stránkách naší třídy - fotogalerie.

Divadlo VeTři 14. 2. 

V úterý 14. 2. nás navštívilo Divadlo VeTři /Michaela Marková a Vlasta Vébr/. Toto divadlo přináší dětem svět zábavy a poučení. Jde o prevenci tak trochu jinak. Herci si pro nás  připravili vystoupení na téma ,,Kontakt dítěte s cizí osobou". Nenásilnou a hravou formou vtáhli děti do děje, donutili je přemýšlet a reagovat na situace, které je mohou potkat v reálném životě. Představení se dětem líbilo a bylo pro ně velmi poučné. Touto cestou moc děkujeme.  

Více fotografií - fotogalerie školy.

JMENINY 14. 2.

V úterý 14. 2. jsme měli další skvělou oslavu. Oslavenkyně byly opět dvě. Valentýnky si pro nás připravily sladké pochutnání, za které moc děkujeme a oběma přejeme vše nejlepší. Fotografie naleznete na stránkách školy - fotogalerie. 

MASOPUST 19. 2. 

V neděli 19. 2. se uskutečnil MASOPUST. Sraz všech účastníků byl naplánován na 14:45 hodin na 1. náměstí v Mostě, odkud se průvod maškar, strašidel a příšer vydal ke Středisku volného času. Během cesty se zpívalo, tančilo ...prostě veselilo. Každá maska dostala sladkou odměnu v podobě koláčků a pro zahřátí byl připraven teplý čaj. Veselice pokračovala i u SVČ, kde pro děti byly připraveny soutěže a taneční zábava. V samém závěru získaly nejkrásnější masky diplom a odměnu. Porota to měla těžké, protože masky byly opravdu velmi krásné a vydařené. Celou akci připravilo Středisko volného času a my jsme byli rádi, že jsme se mohli připojit. Doufám, že se tato akce všem líbila a příští rok znovu na viděnou.

Více fotografií naleznete na stránkách školy - fotogalerie. 

KERAMIKA   20. 2. 

V pondělí jsme navštívili keramickou dílnu, abychom vytvořili překvapení pro naše maminky. Pro mnohé z nás to byla první zkušenost, jiní již s hlínou pracovali dříve. Všechny děti musím pochválit, protože pracovaly s chutí a velmi pečlivě. Více fotografií naleznete na stránkách školy - fotogalerie. 

JMENINY

24. 2. slaví svůj svátek všichni Matyášové a Matějové. Protože i my ve třídě jednoho z nich máme, nezapomněli jsme našemu kamarádovi Matýskovi popřát vše nejlepší k jeho jmeninám.