BŘEZEN

DEN NARUBY  II.    26. 2. - 2. 3. 2018

Slibované opakování ,,DNE NARUBY" proběhlo v tomto týdnu. Děti si se mnou opět vyměnily role a s chutí se pustily do učení svých kamarádů. Všem se tento den líbil. K vidění byla například výuka matematiky, kde se u menších školáků počítalo do stovky, u větších se trénovaly římské číslice. Také se formou her upevňoval anglický jazyk. Posílám pochvalu všem vyučujícím. Fotografie - fotogalerie třídy.

NAROZENINY   12. 3. 2018

Začátek nového týdne jsme si zpříjemnili sladkým pohoštěním a přípitkem. Během prázdnin oslavili své osmé narozeniny Emička a Matýsek. Nezapomněli na nás a přinesli nám úžasné muffiny a dětské šampaňské. Popřáli jsme jim vše nejlepší a někteří předali i dárky. Moc za vše děkujeme. Několik fotek - fotogalerie třídy. 

HRAJEME SI, UČÍME SE

Kdo si hraje, nezlobí, učení si zalíbí. Hravou formou jsme opakovali, upevňovali, ale i poznávali nové učivo. Čtvrťandy třídily podstatná jména rodu mužského ke vzorům, doplňovaly i, y, trénovaly slovní úlohy s jednou neznámou a další. Menší školáci pracovali s hodinami (Čtvrt, půl, tři čtvrtě, celá, to už nám starost nedělá.), určovali správnou párovou souhlásku, sčítali a odčítali. Foto - fotogalerie třídy. 


NOC S ANDERSENEM    23. 3. 2018

V pátek 23. 3. jsme se zúčastnili celorepublikové akce "NOC S ANDERSENEM". Letošní ročník se nesl v duchu knížky Josefa Čapka "Povídání o pejskovi a kočičce". Rodiče nám přečetli mnoho příběhů z této úžasné knížky. Dětem se společné čtení velmi líbilo. Prožili jsme pohádkový večer plný zábavy, her, soutěží, legrace a hlavně čtení. 

Společnými silami jsme si připravili večeři v podobě toastíků. Na spaní se děti uložily ve třídě do spacáků a usínaly opět s pohádkou. Ráno nás čekala snídaně - muffiny (maminka Danečka), bábovka, kterou upekla pro spolužáky Verunka D. a ovoce (maminka Claudinky).

Děkujeme našim hostům (rodičům), kteří nám přišli číst pohádky. Posílám velkou pochvalu všem dětem za vzorné chování. Těšíme se na další ročník. Všechny fotografie naleznete ve fotogalerii školy. 

PŘÍPRAVY NA VELIKONOČNÍ DÍLNU

Na letošní velikonoční dílnu jsme se museli dopředu připravit. Nelenili jsme a pustili se do práce. Stali se z nás malí zahradníci, kteří si vyseli svá osení a poté jsme si připravili vajíčka. Doufáme, že nám osení do pondělí vyroste. Na dílničku se moc těšíme. Foto - fotogalerie třídy.

VELIKONOČNÍ DÍLNA    26. 3. 2018

V pondělí odpoledne se uskutečnila velikonoční dílna. Opět jsme si společnými silami vytvořili spoustu jarních a velikonočních dekorací. Pro všechny bylo připraveno 5 stanovišť. Každý si tak mohl vybrat, které výrobky si zhotoví. Práci jsme si osladili sladkým pečivem a čajem. Touto cestou chci moc poděkovat všem, kteří se aktivně spolupodíleli na přípravách i samotném průběhu dílny. Doufám, že se všem společně strávené odpoledne líbilo. Fotografie naleznete ve fotogalerii (II) třídy. 

DIVADLO   KRÁSKA A ZVÍŘE  27. 3. 2018

V úterý jsme poprvé společně navštívili Městské divadlo v Mostě. Pro některé z nás to byla opravdová premiéra. Z programu jsme si vybrali představení ,,Kráska a zvíře". Pohádka se nám všem moc líbila. Herce jsme po představení odměnili bouřlivým potleskem. Těšíme se na další představení. Několik fotografií naleznete ve fotogalerii (II) třídy.

POVINNÁ ČETBA    28. 3. 2018

V lednu nám odstartoval dlouhodobý úkol - povinná četba. Děti si vybraly knihu, přečetly ji a připravily si o ní krátké povídání, seznámení. Ve středu nastal den, kdy si každý přinesl svoji knížku do školy a pustili jsme se do společného besedování, seznamování. Většinu dětí musím moc pochválit. Jejich povídání bylo zajímavé a poutavé. Po Velikonocích nám tak startuje ,,druhé kolo". Již teď se těším, o jakých nových knížkách uslyšíme. Foto - fotogalerie (II) třídy.