ZÁŘÍ

STARTUJEME  4. 9. 2017

Po dvouměsíčních prázdninách jsme znovu usedli do školních lavic. Je pravda, že dnes jenom na chvilku, ale od zítřka nám nastanou opět školní povinnosti. Letos jsme na naší škole přivítali 12 nových prvňáčků. Jak se stalo již zvykem, proběhlo jejich slavnostní pasování. My jsme začátek nového školního roku odstartovali ve třídě spolu s rodiči. Přeji všem, aby tento školní rok 2017/18 byl pro všechny úspěšný, pohodový a prima. Foto - fotogalerie třídy.

MŮJ NEJHEZČÍ ZÁŽITEK Z LETNÍCH PRÁZDNIN

První úkol, do kterého jsme se pustili, bylo vzpomínání na prázdniny. Musím říci, že děti vyprávěly spoustu příhod a zážitků. Nejtěžší bylo, vybrat si ze všech ten úplně nejlepší a napsat o něm několik vět a nakreslit obrázek. Ve fotogalerii třídy se můžete podívat na výsledek jejich práce.

PRVNÍ ŠKOLNÍ TÝDEN 

V tomto týdnu jsme se pustili do opakování. Zábavnou a hravou formu jsme oprášili naše dovednosti a vědomosti z loňského roku. Svačinku nám zpestřila Claudinka, která nám všem ostatním četla z naší oblíbené knihy /Z deníku kocoura Modroočka/ . Pomalý rozjezd máme tedy úspěšně za sebou a těšíme se na vše nové. 

Foto - fotogalerie třídy.

PROJEKT      MLÉKO A MY          26. - 27. 9. 2017

V úterý a ve středu proběhl projekt ,,MLÉKO A MY". Rozdělili jsme se do barevných týmů a pustili se do plnění úkolů, které byly připravené na jednotlivých stanovištích. Hravou a zajímavou formou se malí školáci dozvěděli mnoho nových poznatků o mléce. Vyrobili si své domácí máslo, prováděli pokusy s mlékem /mléko + coca cola, mléko + jar + barvivo/, napsali a nakreslili neviditelným písmem vzkaz, nakupovali mléčné výrobky, sestavili postup výroby mléka, recitovali a dokonce i skládali své vlastní básničky o mléku a spoustu dalších. V samotném závěru se všichni stali reklamními grafiky a vytvářeli svůj obal na mléčný výrobek. Cílem celé akce bylo předat dětem co nejvíce informací o mléce, což si myslím, se nám povedlo. Tímto projektem jsme se také zapojili do celostátní soutěže, kterou pořádá společnost LAKTEA. Tak nám držte palce, ať jsme úspěšní. Fotografie naleznete na webových stránkách školy - fotogalerie.