BŘEZEN

ČESKÝ JAZYK

   Druhy slov - to je naše nové téma v českém jazyce. Postupně jsme se seznámili se všemi a nyní již plníme různé úkoly. Pracujeme samostatně, ve dvojicích či ve skupince. Ve větách určíme u každého slova jeho druh. Práce nás baví. Někdy se u toho ještě pořádně zapotíme, ale věříme, že brzy vše zvládneme hravě a s úsměvem.  

MATEMATIKA

   V březnu jsme se hodně věnovali geometrii. Rýsovali jsme čtverce, obdélníky, mnohoúhelníky, skládali jsme útvary, a nakonec si vzali do ruky i kružítko. Práce s kružítkem není jednoduchá. Čeká nás ještě dlouhý trénink, než budeme umět krásné kružnice. 

AJ     MÓDNÍ PŘEHLÍDKA

   V anglickém jazyce probíráme oblečení. Pro zpestření výuky jsme si udělali skvělou módní přehlídku. Máme rádi, když nám to sluší. 

VÝTVARNÁ VÝCHOVA

Ačkoliv jsme malovali ve třídě, vydali jsme se na dlouhou cestu - cestu do vesmíru. 


TVŮRČÍ PSANÍ 

   Máme rádi čtení. Čteme pohádky, komiksy, vtipy a další. Nyní jsme si vyměnili role a zkusili si napsat vlastní příběh. Paní učitelka pro nás připravila několik možností - na výběr bylo prostředí, hlavní postava a jedno slovíčko, které se musí v příběhu objevit. Psali jsme a tvořili několik dní, ale výsledek stál za to. Při společném čtení jsme se zasmáli, ale i trochu báli, protože někteří z nás vytvořili strašidelné až hororové dílo. Zjistili jsme, že být dobrým spisovatelem, není tak snadné. 

...