ZÁŘÍ

STARTUJEME

   Po půl roce jsme opět společně usedli do školních lavic. Nejprve jsme si povyprávěli o prázdninách a poté jsme se pomaloučku pustili do práce. Ve všech předmětech opakujeme a upevňujeme učivo z první třídy. Stále využíváme hry, pomůcky apod. Pracujeme společně, ve dvojicích i ve skupině. Docela se nám po tom všem stýskalo. Foto - fotogalerie třídy. 

 TVOŘÍME

  Po velmi dlouhé době můžeme zase společně tvořit - malovat, stříhat, lepit... Zaskočili jsme si do lesa, kde se nám podařilo najít pár hub. Náš ,,úlovek" vidíte i na fotkách. Krom toho jsme vytvořili slunečnice a dnes jsme dokončili krásnou duhu. Pracovní činnosti a výtvarnou výchovu máme moc rádi. Foto - fotogalerie. 

SPORTUJEME  

  Pohyb patří ke zdravému životu. My se hýbeme rádi a momentálně využíváme nedaleké dětské hřiště, kde trávíme hodiny tělesné výchovy v činorodém ruchu. Nebojíme se šplhat, skákat, prolézat ... Doufáme, že pěkné počasí vydrží co nejdéle, abychom mohli sportovat na čerstvém vzduchu ještě hodně dlouho. Foto - fotogalerie

PRACUJEME

  Během prvního školního měsíce jsme udělali pořádný kus práce. V českém jazyce jsme začali slabikovat, ze slov skládat věty. Víme, že každá věta má svá pravidla. Poznáme vlastní jména a nejvíce nás asi bavila abeceda. Zde jsme řadili slova, pracovali s kartičkami, určovali písmeno hned před a hned za. V matematice jsme otevřeli novou kapitolu - pomaloučku, polehoučku se seznamujeme se sčítáním a odčítáním s přechodem desítky, ale o tom napíšeme více v příštím měsíci. V prvouce si stále opakujeme zásady a pravidla bezpečnosti na ulici, silnici. Je vidět, že někteří z nás se při jízdě autem dost naučili. Foto - fotogalerie třídy. 

NAROZENINY     ZÁŘÍ + PRÁZDNINY

   Během září jsme společně zažili několik narozenin našich spolužáků. Nezapomněli jsme ani na ty, kteří slavili o prázdninách. Oslavy byly úžasné. Každému oslavenci jsme popřáli vše nejlepší, předali drobné dárky a pak se pustili do hostiny. Opravdu hostiny, protože přinesené pohoštění bylo vždy velkolepé. Touto cestou moc, moc, moc děkujeme za vše. Bylo to vynikající, prostě skvělé. Kačenko, Tomíku, Lukášku, Natálko, Charlottko, ještě jednou - všechno nejlepší. Foto - fotogalerie třídy.