PROSINEC

ČERTÍ ŠKOLA 1. 12.

Ve čtvrtek se u nás vyučovalo jinak, čertovsky. Děti přišly v krásných máskách a tak byla třída plná čertíků, čertic a andílků. Malí čertíci a andílci plnili různé pekelné úkoly. /čertí slovní úlohy, čtení, počítání.../ Došlo také na tvoření z papíru. /anděl, Mikuláš/ Za své výsledky dostali všichni své první čertí vysvědčení. Někteří z nás se trochu obávali, že nás přijde navštívit kromě Mikuláše a anděla i čert. Představte si - přišel. Ale nejprve jsme zhlédli krásné pohádkové pásmo, které si pro nás připravila děvčata ze Střední pedagogické školy v Mostě. Touto cestou slečnám moc a moc děkujeme. Když přišel čert s Mikulášem a andělem, museli někteří z nás slíbit, že se polepší. Mikulášskou nadílku tedy nakonec dostali úplně všichni. Jsem zvědavá, zda to polepšení bude, protože čert si to jisto jistě příští rok zkontroluje. :)

PEČENÍ 12. 12.

V pondělí 12. 12. jsme se v rámci pracovních činností přemístili do kuchyňky, kde na nás čekalo pečení perníčků. Vyhrnuli jsme si rukávy, vzali si válečky, mouku, vykrajovátka a pustili se do práce. Pečení nás všechny moc bavilo a výsledek naší snahy stojí za to. Zdobení perníčků si necháme na adventní dílnu.


VÁNOČNÍ DEKORACE

Během prosince jsme vyrobili mnoho vánočních ozdob, dekorací. /Papírové anděly, řetězy, ozdoby na naše stromečky.../ Ve fotogalerii třídy naleznete fotky z výroby sněhuláků a stromečků.

ADVENTNÍ DÍLNA S RODIČI 14. 12.

Ve středu odpoledne proběhla adventní dílna s rodiči. Pro děti bylo připraveno 5 stanovišť, kde si za pomoci dospělých vyrobily krásné vánoční dekorace. /Sněhuláky, papírové hvězdy, čepičky.../ Celé odpoledne panovala dobrá nálada, kterou nám nepokazil ani opakovaný výpadek elektrického proudu. Práci jsme si osladili cukrovím, čajem či kávou. Chtěla bych touto cestou všem moc poděkovat za účast a veliký dík posílám paní Andové a Trnkové za jejich připravené vyrábění. Doufám, že se dílna všem líbila.

BETLÉM, LASER GAME 21. 12.

Ve středu 21. 12. jsme se vypravili do Oblastního muzea v Mostě, kde jsme zhlédli autorské představení studentů Střední školy diplomacie a veřejné správy v Mostě nazvané Živý Betlém. Představení bylo také spojeno s vyhlášením výsledků soutěže ,,O nejkrásnější vánoční ozdobu" a s vánočními dílnami pro děti. V soutěži jsme získali cenu, ze které jsme měli velikou radost. Během dílen si děti vyrobily spoustu vánočních ozdob. V muzeu jsme se naobědvali /pizza/ a poté jsme se přemístili na laser game do Sportovky. Většina dětí netušila, oč se vlastně jedná a někdo měl i trochu strach. Těsně před zahájením hry však vše negativní z dětí opadlo a pustily se do boje. Po celou dobu hry jsem byla s nimi a musím potvrdit jejich nadšení. Touto cestou bych chtěla poděkovat panu Radbovi za poskytnutou slevu a dovoz pizzy a také rodině Andů za peníze darované v dobrovolném vstupném. Foto z této akce naleznete na stránkách školy. 

VÁNOČNÍ BESÍDKA 22. 12.

Poslední školní den jsme si udělali vánoční besídku. Z jablíček jsme vyrobili krásné svícny, poslouchali a zpívali koledy, pili čaj, mlsali cukroví a povídali si o Vánocích. Některé zvyky jsme si vyzkoušeli. /např. pouštění lodiček/ Nechybělo ani společné rozdávání a rozbalování dárků. Všichni jsme měli z dárků velikou radost. Děkujeme Ježíškovi. Fotky naleznete na stránkách školy - fotogalerie.