LISTOPAD

ZASE SPOLU    MATEMATIKA

   Po měsíci můžeme být opět spolu ve škole. V prvním školním týdnu jsme společně opakovali, upevňovali, procvičovali. V matematice jsme se hlavně věnovali počítání s přechodem desítky a slovním úlohám, kde jako nové učivo zapisujeme zápisy. Společná práce nás velmi bavila. Po dlouhém odloučení to pro nás byla vítaná změna. V příštím týdnu nás čeká počítání do 100. Foto - fotogalerie třídy. 

ZASE SPOLU    ČESKÝ JAZYK

   Po měsíci můžeme být opět spolu ve škole. V prvním školním týdnu jsme společně opakovali, upevňovali, procvičovali. V českém jazyce jsme se hlavně věnovali větám. Určovali jsme druhy vět, ze slov skládali věty, pracovali se slabikami a další. Společná práce nás velmi bavila. Po dlouhém odloučení to pro nás byla vítaná změna. V příštím týdnu se seznámíme se slovy protikladnými. Foto - fotogalerie třídy. 

PRVOUKA    LISTOPAD

  Během listopadu jsme v prvouce zavítali na podzimní zahradu. Začali jsme třídit ovoce a zeleninu. U každé skupiny jsme rozšířili své znalosti - ovoce jsme dělili dle typu plodů a zeleninu jsme přiřazovali do skupin, podle části, kterou z ní konzumujeme. Pro upevnění učiva využíváme i výukové aktivity na wordwalu, které nás moc baví. Na konci měsíce jsme se vydali do lesa. Zde jsme odstartovali výuku o stromech. Dělíme je na listnaté a jehličnaté, dle listů, plodů, šišek apod. určujeme jejich názvy. Foto - fotogalerie třídy. 

ČESKÝ JAZYK  LISTOPAD

   Černá není bílá, pravda není lež. Tohle přeci dávno víme, ale dnes to přiřadíme - jsou to slova protikladná. Toto a spoustu dalšího jsme se naučili během listopadu v českém jazyce. Také již známe, že slovo utíkat má stejný význam jako slovo běhat - říká se tomu slova souznačná a ta nám jdou též na výbornou. Momentálně si hrajeme se slovy nadřazenými a podřazenými a to nás také velmi baví. Foto - fotogalerie třídy. 

MATEMATIKA      LISTOPAD

  Hurá, hurá, už umíme počítat do stovky! Na tuhle kapitolu jsme se moc těšili. Zatím tedy sčítáme a odčítáme celé desítky, ale brzy se pustíme i do náročnějších úkolů. Nezapomínáme opakovat a upevňovat sčítání a odčítání do 20 s přechodem. Velmi jsme si oblíbili novou aktivitu - běhací matematika. Řešíme též matematické řetízky, slovní úlohy, pyramidy a další. Foto - fotogalerie třídy. 

ČTENÁŘSKÁ DÍLNA   LISTOPAD

 Konečně jsme mohli otevřít první čtenářskou dílnu. Přinesli jsme si z domova knížky, ostatním spolužákům jsme je představili a poté se pustili do čtení. Každý z nás si našel místečko, které se mu při čtení líbí. Zatím nás dílna moc baví. Knížky jsou prima. Foto - fotogalerie třídy. 

LISTOPADOVÍ OSLAVENCI

  I v posledním podzimním měsíci někteří z nás oslavili své narozeniny a jmeniny. Opět musíme všem moc poděkovat, protože nám přichystali úžasné pohoštění. Někteří z nás přinesli oslavencům dárky. Všichni jsme vždy popřáli vše nejlepší a sváteční den si užili. V tomto měsíci jsme vše nej přáli Jarouškovi, Přémovi, Adámkovi, Kačence, Nikolce a Nicolce. Foto - fotogalerie třídy.