ÚNOR

JMENINY    7. 2. 2018

Ve středu slavily svůj svátek naše dvě Verunky. Popřáli jsme jim všechno nejlepší, hodně štěstí a zdraví. Menší Verunka nám přinesla ukázat krásného plyšáka, kterého dostala od rodičů. Užili jsme si také skvělé občerstvení, ze které velmi děkujeme. Několik fotografií - fotogalerie. 

ČTVRTÝ ROČNÍK    5. - 9. 2. 2018

V tomto týdnu se otevřelo několik nových témat. Jedním z nich byl ekosystém pole. Třídili jsme různé polní plodiny, poznávali polní plevel apod. Začali jsme určovat rody a vzory podstatných jmen, konkrétně rod střední. V matematice převládala geometrie, při které se rýsovalo a také počítalo (obvody útvarů). Vyznáme se již v průmyslu naší republiky. Několik fotografií - fotogalerie. 

DRUHÝ ROČNÍK   5. - 9. 2. 2018

Celý týden byl opět plný různorodých aktivit. V českém jazyce se pilně upevňovaly tvrdé a měkké slabiky. Nejvíce se nám líbí aktivita ,,Kolíčkovaná". V matematice jsme procvičovali sčítání a odčítání do 20 a do 100. Nezapomněli jsme ani na geometrii, kde jsme si hráli s úsečkami a body. Hlavním tématem prvouky byl čas. Skládali jsme kalendářní měsíce, přiřazovali měsíce k ročním obdobím a další. Fotografie - fotogalerie. 

HUDEBNÍ VÝCHOVA  12. 2. 2018

V úvodu jsme se pěkně rozezpívali, poté zopakovali naučené písničky a v samém závěru jsme se pustili i do tance. Jak nám to šlo, můžete zhodnotit na fotkách, které najedete ve fotogalerii třídy. 

JMENINY   14. 2. 2018

14. 2. má svátek sv. Valentýn a my jsme měli možnost oslavit jmeniny naší Valentýnky. Připravila si pro nás sladké pohoštění, za které velmi děkujeme. Nechybělo ani naše veršované přání všeho nejlepšího. Foto - fotogalerie třídy. 

4. ROČNÍK  12. - 16. 2. 2018

Na poli se pracovalo, různé ptactvo srovnávalo. Kdo je tažný nebo stálý pták? Určí teď už každý žák. Hodně se též počítalo, dělilo a násobilo. Škola, houba nebo fena, všechny patří k vzoru žena. What time is it? To my víme, anglicky vám odpovíme. Tak to u nás prostě chodí, my jsme žáci činorodí. Foto - fotogalerie třídy.

2. ROČNÍK   12. - 16. 2. 2018

Opakování je matkou moudrosti, a proto jsme v tomto týdnu hodně opakovali a upevňovali. Tvrdé a měkké slabiky šly nám pěkně od ruky. Do stovky jsme počítali, trochu přitom soutěžili. S časem jsme si pěkně hráli, měsíce jsme poskládali. Kdy si děti pouští draky, kdy porostou sněženky? Tohle všechno probrali jsme, máme chytré hlavinky. Foto - fotogalerie třídy.

MASOPUSTNÍ REJ    18. 2. 2018

V neděli odpoledne se uskutečnil Masopustní rej. Z centra města se průvod masek a kostýmů vydal ke Středisku volného času, kde byl připraven soutěžně zábavný program a malé občerstvení v podobě teplého čaje, koláčků a koblížků. K tanci a poslechu zahrál Dechový orchestr mladých ZUŠ Litvínov. Děkujeme všem zúčastněným a posíláme pochvalu za vydařené masky a kostýmy. Akci pořádalo Středisko volného času ve spolupráci s naší školou. Fotografie naleznete na stránkách školy - fotogalerie.  

HUDEBNÍ VÝCHOVA  19. 2. 2018 1. a 2. ročník

Nejprve jsme si pěkně zazpívali a zatančili a poté jsme se pustili do hudebních hádanek. Děti se rozdělily do skupinek a snažily se poznat, jaký hudební nástroj patří k daným hádankám. Posílám pochvalu za týmovou práci. Několik fotografií - fotogalerie třídy.

 TÝDEN   19. - 23. 2.   2018

Celý týden jsme pilně pracovali, abychom si v pátek mohli užít olympijské fandění. Ačkoliv výsledek hokejového duelu ČR x Rusko nebyl pro nás velmi příznivý, my jsme si společné sledování užili. Fotky z hodin naleznete ve fotogalerii třídy, hokej je na stránkách školy.