ŘÍJEN

DESKOFFKY    6. 10. 

   V pátek 6. 10. jsme navštívili čtvrtý ročník největší deskoherní akce v Ústeckém kraji – DESKOFFKY. Akce probíhala v hotelu Cascada v Mostě a trvala celý víkend. Během dopoledne si děti mohly vyzkoušet více než sto her pro volné hraní. Jak je vidět na fotkách – všichni jsme si to opravdu užili. Někdo si vyzkoušel i více než 4 hry. Protože se nám páteční dopoledne líbilo, někteří z nás se do hotelu vrátili i o víkendu a užili si ještě spoustu herních zážitků. 


SOFTBALL   11. 10. 

   Ve středu 11. 10. k nám do školy přišel pan Kasal, který nám představil činnost Softballového Clubu Painbusters Most. Nejprve jsme si vyslechli vše podstatné – pravidla, druhy her apod. , poté jsme měli možnost vyzkoušet si tuto hru v tělocvičně. Byli jsme nadšeni a někteří si dokonce odnesli domů i přihlášky do clubu. 

ČESKÝ JAZYK    ŘÍJEN

   Během měsíce října jsme si hráli se slovy. Trénovali jsme části slov – předpony, kořeny a příponové části, tvoření nových slov, odvozování apod. Nejtěžší kapitolou byly zdvojené souhlásky. My se s tím ale popereme, budeme hodně trénovat. 

TVOŘÍME    ŘÍJEN

 I během druhého podzimního měsíce stále tvoříme. Během hodin výtvarné výchovy a pracovních činností vytváříme krásná podzimní díla. 

DIVADLO VeTři  19. 10. 

    Ve čtvrtek 19. 11. jsme v rámci projektu prevence zhlédli divadelní představení – na téma ,,Nebezpečí internetu". Bylo to pro nás velmi poučné. Opět jsme si připomněli, která nebezpečí na nás v tomto světě číhají, jak se chovat bezpečně. 


HALLOWEEN    25. 10. 

   Před podzimními prázdninami jsme prožili posledního společného Halloweena. Všichni jsme si letos připravili opravdu úžasné masky a kostýmy. Někteří z nás přinesli i skvělá pohoštění, dárky a výzdobu. Během dopoledne jsme zažili strašidelný anglický jazyk, halloweenskou stezku, halloweenské čtení s porozuměním, tvoření apod. Den se nám moc líbil. Paní učitelka posílá všem pochvalu.  

ŘÍJNOVÍ OSLAVENCI

   V říjnu oslavily své narozeniny naše dvě spolužačky - Nicol a Eli. Oběma jsme popřáli vše nejlepší a společně to oslavili.