ÚNOR

ÚNOROVÍ OSLAVENCI 

   1. února oslavila narozeniny Nikolka. Opět jsme dostali úžasné pohoštění, za které moc děkujeme. Všichni jsme oslavenkyni popřáli vše nejlepší a oslavu si užili. Foto - fotogalerie třídy.

STÁLE PILNĚ PRACUJEME

  Stále pilně pracujeme, všechno nové trénujeme. V matematice se více přibližujeme k číslu deset. Nyní sčítáme a odčítáme do 9. Opakujeme geometrické tvary, řešíme pyramidy, pracujeme ve čtvercové síti a další. Slovní úlohy již pro nás nejsou žádný problém. Úplně nové je pro nás psací abeceda.  Umíme 8 písmen, každým dnem přidáváme nová a nová. V prvouce si hrajeme s časem. Naposledy jsme se trošku zapotili, když jsme trénovali části dne. My se ale ničeho nebojíme, vše se krásně naučíme. Foto - fotogalerie třídy. 

PROJEKTOVÝ DEN     POVOLÁNÍ   19. 2. 

   Ve středu jsme prožili svůj první projektový den, který byl zaměřen na povolání. Během dopoledne jsme vystřídali 6 center, na kterých na nás čekaly velice zajímavé besedy. Rodiče některých z nás nám představili svoji profesi a my jsme tak měli možnost, udělat si představu, co které povolání obnáší. O své práci vyprávěl hasič, policista, zdravotní sestra, nákupčí, kriminalista - technik, IT pracovník. Všem rodičům moc děkujeme, že si udělali čas a přišli k nám do školy. Velmi si toho vážíme. Dětem se dopolední program velmi líbil. Foto - fotogalerie třídy. 

PROJEKTOVÝ DEN     POVOLÁNÍ II.      20. 2. 

    Ve čtvrtek probíhal druhý projektový den na téma povolání. Rozdělili jsme se do družstev a pustili se do toho. Vylosovali jsme si jednu profesi, přesunuli se na chodbu, kde týmy hledaly obrázky, věty, přesmyčku a hádanku ke svému povolání. Po úspěšném sbírání jsme se vrátili do třídy, kde každé družstvo připravilo svůj plakát. Všem se práce velmi zdařila a všichni si tak vysloužili pochvalu do žákovské knížky. Foto - fotogalerie třídy.