PROSINEC

ČERTÍ ŠKOLA    4. 12. 

  V pátek se v naší třídě vyučovalo jinak, čertovsky. Děti přišly v maskách čertíků a den si náležitě užívaly. Plnili jsme zapeklité úkoly z českého jazyka a matematiky. Dobře odvedená práce byla po čertovsku odměněna. Každý dostal nějakou tu sladkost a čertovské smajlíky. V druhé půlce jsme se pustili do vyrábění papírového čerta. Letos nám bylo jasné, že se Mikuláše, čerta a anděla nedočkáme. Oni na nás ale nezapomněli! Nechali nám nadílku spolu s knihou hříchů za dveřmi. Pozorně jsme si přečetli zprávy z pekla. Zjistili jsme, že tam dole o nás ví úplně všechno. Hříšníci slíbili, že se polepší a my na to dohlédneme. Moc děkujeme za sladkosti, které nám maminky na tento den poslaly. Foto - fotogalerie třídy. 

SLAVÍME

  V listopadu oslavil své narozeniny Honzík. Měl smůlu, protože v tuto dobu jsme nemohli být společně ve škole, a proto se rozhodl uspořádat oslavu až nyní. Přinesl nám úžasné pohoštění. My jsme mu společně popřáli a vše si užili. Ještě jednou moc děkujeme a přejeme vše nej. Foto - fotogalerie třídy. 

MATEMATIKA

   Počítání do stovky je naše nová zábava. Rozšířili jsme své znalosti o řády stovek, desítek a jednotek. Zapisujeme čísla, porovnáváme, řadíme na číselnou osu. Nezapomínáme stále trénovat sčítání a odčítání do 20 s přechodem. Také řešíme slovní úlohy, kde upevňujeme psaní zápisu úloh. Foto - fotogalerie třídy. 

ČESKÝ JAZYK

  V prosinci si stále hrajeme se slovy. Hláskujeme, slabikujeme, rozdělujeme na konci řádku a mnoho dalšího. Z nabídky slov vybíráme slova souřadná a k nim doplňujeme nadřazená. Tvoříme věty se slovy citově zabarvenými, přičemž si užíváme i dost legrace. Práce nás stále baví, snažíme se hodně upevňovat psaní a čtení. Foto - fotogalerie třídy. 

PRVOUKA

  V prosinci jsme se vydali opět do lesa. Třídíme stromy, dle jejich listů, plodů či šišek přiřazujeme jejich názvy. Krom stromů se zabýváme houbami. Pracujeme s obrázky, popisujeme jejich stavbu. Víme, že sbírat houby bychom měli vždy s dospělákem, protože není vždy jednoduché poznat, zda se jedná o houbu jedlou, nejedlou či jedovatou. Foto - fotogalerie třídy. 

TVOŘÍME

   Vánoce, Vánoce přicházejí. My se na ně moc těšíme a připravujeme. Začali jsme postupně vyrábět drobné vánoční dekorace. Nejdříve jsme vyrobili krásného sněhuláka z dřívek a v pátek jsme kouzlili se zmizíkem a inkoustem. Do třídy jsme si postavili stromeček a vyrobili si na něj pěkné ozdoby. Foto - fotogalerie třídy. 

VÁNOČNÍ DEN VE TŘÍDĚ 18. 12. 

   Na pátek jsme se opravdu hodně těšili. Nejprve nás čekalo vyrábění. Na třech stanovištích jsme si zhotovili malé vánoční dekorace. Práci jsme si zpříjemnili čajem a cukrovím. Po krátké přestávce se konečně začalo nadělovat. Letos nám toho školní Ježíšek opět přinesl mnoho. Dostali jsme do třídy nové hry, které jsme si hned po rozbalení svých dárečků společně vyzkoušeli. Než jsme vyrazili na oběd, popřáli jsme si krásné Vánoce a hodně štěstí a zdraví v novém roce. Těšíme se na shledání v lednu. Foto - fotogalerie třídy.