ŘÍJEN

MATEMATIKA

  Na začátku měsíce jsme se vrhli na opakování +,- do 100. Rádi pracujeme ve dvojicích, ve skupině, rádi hrajeme hry. Dostali jsme za úkol vypočítat náročnou slovní úlohu s prázdninovou tématikou. Každá dvojice se ke správnému řešení dopracovala. Ve skupince si již umíme pomáhat, podpořit se, spolupracovat. 

KNIHOVNA    5. 10. 

   V úterý jsme se navštívili Městskou knihovnu. Byla to naše první společná návštěva, na kterou jsme se těšili. Ujala se nás velmi milá paní knihovnice, která nás provedla po celé knihovně, ukázala nám zvířátka, která zde chovají a připravila pro nás zajímavé povídání s úkoly. Dostali jsme čtenářské deníky, které do konce dubna vyplníme, a zúčastníme se tím čtenářské soutěže, kterou opět knihovna letos vyhlásila. Mohli jsme si prohlédnout knížky, někteří z nás se hned začetli, což je prima. Protože se nám v knihovně opravdu moc líbilo, odnesli jsme si domů k vyplnění přihlášky. Příští týden zavítáme zpět, protože nás čeká pasování na čtenáře, které se loni nemohlo uskutečnit kvůli Covidu. 

PODZIMNÍ TVOŘENÍ 

  Od září pracujeme v hodinách výtvarné výchovy a pracovních činnostech s tématem podzim. Povedly se nám např. krásné deštníky, které jsou na podzim často potřeba. V minulém týdnu jsme dokončili podzimní kousek přírody. Jaké krásné výtvory jsme vytvořili - uvidíte ve fotogalerii. 

PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE   12. 10. 

   V úterý jsme znovu navštívili Městskou knihovnu v Mostě. Tentokráte nás čekalo pasování na čtenáře, které se loň. školní rok nemohlo uskutečnit z důvodu Covidu. Hned po příchodu se nás ujala dvorní dáma, která nás mile přivítala a sdělila nám, že než půjdeme k princi, musíme splnit tři úkoly. Protože jsme šikulky, vše se povedlo a my s netrpělivostí očekávali příchod prince. Stalo se tak velmi brzy a my na vlastní oči spatřili jeho opravdový meč. Museli jsme složit slavnostní přísahu o tom, jak se budeme vzorně a pečlivě starat o knihy. Poté jsme poklekli a o nás pasoval na čtenáře. Za vzorné chování, a plnění úkolů jsme dostali i odměnu - malé knížky, sladkosti apod.  Tato návštěva se nám opět velmi líbila a řada z nás již má svůj čtenářský průkaz a nic nám nebrání, chodit si knihy půjčovat

ČTENÁŘSKÁ LEKCE   15. 10. 

   V pátek nás spolu s druháčky čekala první čtenářská dílna. Na začátku jsme byli trochu nejistí, protože jsme nevěděli, co nás čeká. Hned v úvodu nás paní učitelka se vším seznámila a my se těšili na práci. Rozdělili jsme se do hnízd (pracovní skupinky) a dali se do toho. Během dvou hodin jsme pracovali s příběhem o vačici, která se dle lidí nesmála. Četli jsme, předvídali, tvořili otázky, pracovali s obsahem některých slov a další. V úvodu jsme někteří netušili, jak taková vačice vypadá, ale na konci jsme si odnášeli spoustu nových informací. Byl zde i prostor pro diskuzi, kde jsme se vyjadřovali k chování lidí z příběhu. Již teď se těšíme na další společnou čtenářskou dílnu. 

TONDA OBAL     21. 10. 

   Ve čtvrtek jsme si upevnili vše podstatné a důležité o třídění odpadu, recyklaci a další.  Povídali jsme si o tom, co je dobré a co špatné pro naši planetu. Aktivní beseda se nám velmi líbila. 

NÁSILÍ NENÍ NORMÁLNÍ   25. 10. 

   V pondělí nás znovu navštívila milá paní policistka, která si s námi tentokrát povídala o násilí. Diskutovali jsme o tom, co je to šikana, s jakými druhy násilí se můžeme setkat, jak se bránit a řadu dalších. Bylo to velmi poučné. 


HALLOWEEN  26. 10. 

   Loňský školní rok jsme tento americký svátek nemohli kvůli uzavření škol oslavit společně. O to více jsme se na ten letošní těšili. A bylo se na co těšit. V úterý se naše třída změnila. Do lavic usedli čarodějnice, upíři, strašidla a místo paní učitelky nás přivítal kostlivec. Celé dopoledne jsme měli plné ruce práce. Prošli jsme si hallowenskou stezku, plnili strašidelné úkoly z matematiky, českého jazyka, soutěžili ve zručnosti - o nejdelší slupku, vyrobili  si pavouka a další a další. Vše jsme si osladili skvělými halloweenskými sladkostmi, za které mooooc děkujeme. Všem dětem a maminkám posílám velikánskou pochvalu a díky za masky, občerstvení, sladkosti, dekoraci,  pomoc, spolupráci. 

ŘÍJNOVÍ OSLAVENCI

    I v říjnu se u nás ve třídě slavilo. V tomto měsíci oslavily dvě naše spolužačky narozeniny. Eliška a Nicolka si pro nás přichystaly skvělé občerstvení, oslavu, za což velmi děkujeme. Ani jedné jsme nezapomněli popřát vše nejlepší , hodně štěstí a zdraví.