ÚNOR

5. ROČNÍK

  V únoru jsme v českém jazyce otevřeli kapitolu přídavných jmen. Třídili jsme na měkká, tvrdá a přivlastňovací. Pracovali s kartičkami, trénovali a upevňovali. V matematice stále dělíme dvojciferným činitelem a prohlubujeme převody jednotek. Fotogalerie třídy.

3. ROČNÍK

   Na začátku měsíce jsme si zopakovali sčítání a odčítání v oboru čísel 0 - 100 a poté jsme se naučili zaokrouhlovat čísla. V českém jazyce jsme ukončili obsáhlou kapitolu - druhy slov. Nyní nás čeká práce s podstatnými jmény, u kterých se naučíme určovat rod, číslo a pád. Fotogalerie třídy.

MĚŘÍME A VÁŽÍME

    V rámci hodin prvouky jsme se pustili do praktických úkolů. Nejprve jsme se seznámili s jednotkami délky a váhy. Po teorii jsme rychle přešli k praxi. Měřili a vážili jsme se vše, co se dalo. Práce nás velmi bavila a spolupracovaly s námi i slečny z pátého ročníku. V posledním únorovém týdnu jsme si sestavili dokonce vlastní váhu. Foto - fotogalerie třídy. 

UČÍM, UČÍŠ, UČÍME

   V pondělí 25. 2. jsme si opět vyměnili role a na jednu hodinu se z nás stali paní učitelky a páni učitelé. Zjistili jsme, že to není nic snadného, ale přesto nás to velmi bavilo. Někteří z nás si dali hodně práce s domácí přípravou, protože nás čekaly zajímavé a zábavné aktivity. Posílám velikou pochvalu mým malým kolegům a kolegyním. Foto - fotogalerie třídy. 

AJ    MÓDNÍ PŘEHLÍDKA

   Šaty dělaj člověka. Je to tak, třeba je to k nevíře...a když se oblečení učíme v anglickém jazyce, proč si hodiny něčím nezpestřit?! Děti si proto na pondělní hodinu anglického jazyka připravily úžasnou módní přehlídku. Všem to moc slušelo a jak se krásně ,,speakovalo"...    Foto - fotogalerie třídy.

...