LISTOPAD

TECHNOHRANÍ 5. 11. 

V sobotu odpoledne proběhl první  ročník TECHNOHRANÍ. Akci uspořádalo město Most a SVČ. Děti se během sobotního odpoledne zábavnou a hravou formou seznámily s technikou, fyzikou a chemií. Naše škola se této akce také zúčastnila. ,,U nás" se malí návštěvníci seznámili se statickou elektřinou, magnetismem, hustotou kapalin. /Ochočili si plechovku, z neposlušných mincí udělali poslušné.../ Pro milovníky stavebnic byl připraven ,,hrací" koutek, kde děti tvořily geometrická tělesa.

Více fotografií naleznete na stránkách školy. 

SLAVÍME NAROZENINY

V neděli 6. 11. oslavil své osmé narozeniny Tomášek. V pondělí jsme mu všichni popřáli vše nejlepší, hodně štěstí, zdraví...

KDO SI STAVÍ, NEZLOBÍ...

a nové se naučí. Při pracovních činnostech jsme si sedli ke stavebnicím a dali se do vytváření geometrických těles. Práce se dětem líbila a na výsledných modelech jsme si zopakovali vše důležité, co jsme se naučili v hodinách matematiky.
TURNAJ VE ŠPRTCI

Ve čtvrtek 10. 11. jsme se zúčastnili mosteckého místního kola Ligy škol v billiard - hockeyi šprtci. Ze svých řad jsme vybrali odvážné hráče. Soupeřů bylo hodně, většinou se jednalo o zkušené týmy. Ačkoliv se naši zástupci této hře věnují jen krátký čas, podali skvělé výkony, za které si zasloužili pochvalu. Ve výsledkové listině jsme obsadili 10. a 11. místo. 


UVOLŇUJEME RUČIČKY

Stále rozvíjíme motoriku. Tentokráte jsme využili malé pěnové míčky. Zapojili se opravdu všichni. 

NÁVŠTĚVA ŠKOLKY

V pátek 25. 11. nás navštívily děti z Mateřské školky U Diplomky. Nejprve nám malí pomocníci pomohli vyrobit vánoční řetěz z barevného papíru a poté jsme se všichni společně přesunuli do tělocvičny. Tam jsme si zahřáli a protáhli těla. Cvičili jsme s padákem, běhali a skákali. Všem se společně strávené dopoledne moc líbilo. 


PRACOVNÍ ČINNOSTI - VÁNOČNÍ VÝZDOBA

Protože o víkendu již začalo období adventu, pustili jsme se hned v pondělí do tvoření vánoční výzdoby. Dokončili jsme opravdu dlouhý papírový řetěz a poté jsme vystřihovali z papíru sněhové vločky. Musím říci, že máme šikovné ručičky.